Aluekoulukilpailut su 2.10.

2.10.2011
Vuoden viimeiset aluekilpailut vietiin läpi koleahkossa säässä, mikä näkyi myös katsojien vähyydessä. Kisat kuitenkin sujuivat erittäin hyvin ja olivat kovatasoiset. Seuran omista ratsukoista upeasti menestyi ratsukko Soile Lappalainen ja Firecape Must Be An Angel, joka kilpaili molemmissa Helppo A -luokissa. Ensimmäisessä luokassa he sijoittuivat toiseksi jääden vain pisteen päähän voittajasta. Toisessa luokassaan Soile ja Anki nappasivat hienon voiton! ONNITTELUT!

Kiitämme lämpimästi tuomareita Tarja Lukkaria, Hanna Niskasta ja Soile Lappalaista sekä kaikkia ihania talkoolaisia! Te olette mahtavia!

tahtiseura rgb 72dpi

Tukijoitamme

eltel full color grd pms small
korhonen-1

Maatalousyhtymä Juntunen

Pahavaaran murske

tersm-logo-1 01 small

 

 

 

 

Copyright © 2020 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.