Seuraestekilpailut 19.2.

19.2.2012
Kisakausi startattiin tuiskuisessa säässä, mutta eipä se sää mitään suorituksiin vaikuttanut vaan päivän aikana nähtiin paljon hienoja ratoja! Kaikkien luokkien voitot tulivat järjestävän seuran edustajille, kun Elisa Tolonen ja Nash Bridges voittivat hyvätasoisen 65 cm luokan, jossa saavutettiin 10 tuplanollaa! Luokan 8, 85 cm voitti Saara Lappalainen Tell Me -ponillaan. Myös tässä luokassa tuli hyviä tuloksia - 7 tuplanollaa. Suurimman luokan, 100+cm voitti Suvi Juntunen uudella Krokoss-hevosellaan leikittelevään tyyliin 100cm esteillä ja tuloksena luokan ainoa tuplanolla. Myös ristikkoradalla nähtiin hienoja suorituksia aloittelevien ratsukoiden parissa.

KIITÄMME KAIKKI TALKOOLAISIA - TE OLETTE UPEITA!

tahtiseura rgb 72dpi

Tukijoitamme

eltel full color grd pms small
korhonen-1

Maatalousyhtymä Juntunen

Pahavaaran murske

tersm-logo-1 01 small

 

 

 

 

Copyright © 2020 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.