Tervetuloa uusi KRS:n jäsen!

pukurats pieniTällä sivulla on koostettuna tietoa KRS:n ja SRL:n jäseneduista, KRS:n tiedotuksesta ja toimintatavoista.


* Jos et vielä ole KRS:n jäsen, käy katsomassa jäsenhinnat, jäsenedut ja liittymistiedot täältä LINKKI

*   KRS on Suomen Ratsastajainliiton (SRL) alainen seura. Kun liityt Kajaanin Ratsastusseuraan, sinusta tulee myös SRL:n jäsen.Tutustu SRL:n jäsenetuihin täällä LINKKI

*   KRS Tiedottaa ajankohtaisista jäsenasioista ja maneesiasioista sähköpostitiedotuksilla (KRS Tiedottaa ja KRS Maneesitiedotus -sähköpostilistat). Mikäli haluat seuran tiedotteet tai maneesitiedotteet sähköpostiisi, ilmoita tietosi Sari Kuurelle, yhteystiedot alla.

*   Seura-, alue- ja kansallisissa ratsastuskilpailuissa kaivataan aina toimihenkilöitä ja talkoolaisia. Jos olet halukas tulemaan mukaan, ilmoittaudu Sarille. Kaikki tehtäviin perehdytetään ja tarjolla on tehtäviä laidasta laitaan: kahviohommista ja tulospalvelusta aina ratahenkilökuntaan. Voit tutustua talkootehtäviin etukäteen täällä LINKKI

* Seuran tiedotteet löytyvät www-sivuilta, myös Hevosharrastekeskuksen tallin ilmoitustaululla on tietoa tapahtumista. KRS Tiedottaa myös facebookissa, tervetuloa seuraamaan! LINKKI

* Seuran www-sivuilta löytyy paljon tietoa, mm. hallituksen pöytäkirjaotteet, seuran toimintaperiaatteet, -kertomukset ja -suunnitelmat, kisojen kutsut, lähtö- ja talkoolistat sekä tulokset, tapahtumat, valmennukset ja maneesivaraukset.

* Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä:
   KRS:n sihteeri Ninna Leppänen puh. 044 536 2501, ninna   
   Tiedotusvastaava Sari Kuure puh. 050 570 3433, tiedotus

lapset ja nuoret rats rgb 300dpi

Tukijoitamme

eltel full color grd pms small
 kaisanet 160px
korhonen-1

neste koskiportti small

     vianor small

tersm-logo-1 01 small

 

 

 

 

Copyright © 2018 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.