Kisakausi avattiin kouluratsastuksella

8.3.2015
KRS:n kisakausi aloitettiin tänään Kuluntalahdessa 1-tason kouluratsastuskilpailuissa. Päivän aikana nähtiin huimat 55 starttia! Suomen Ratsastajainliiton kilpailujärjestelmä on uudistunut ja entisten seura-, alue- ja kansallisten tasojen tilalle on tullut 1-5 -tason kilpailut. Nykyinen 1-taso vastaa entistä kilpailuharjoitus- ja seuratasoa. Järjestelmästä voit lukea lisää SRL:n nettisivuilta.

Kilpailut olivat todella hyvätasoiset kaikinpuolin. Kaikkien luokkien voittoihin ratsasti järjestävän seuran ratsukko. Voittajia olivat: Luokka 1 Sanna Rönkkö ja Vilven Tyttö, luokka 2 Sari Kuure ja Kihin Sisu, luokka 3 Ida Yrttiaho ja Firecape Dito ja luokka 4 Heli Okkonen ja Herita's Sand

KRS onnittelee kaikkia voittajia ja sijoittuneita sekä kiittää taas kerran superupeita talkoolaisia!

Kilpailun tulokset löytyvät kipasta sekä seuran nettisivuilta kohdasta kilpailut ja tapahtumat.

lapset ja nuoret rats rgb 300dpi

Tukijoitamme

eltel full color grd pms small
 kaisanet 160px
korhonen-1

neste koskiportti small

     vianor small

tersm-logo-1 01 small

 

 

 

 

Copyright © 2018 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.