Menestystä 3-tason kilpailuista

23.3.2015
Sunnuntaina 22.3. Kuluntalahdessa kilpailtiin todellakin aamuvarhaisesta iltamyöhään, kun 3-tason kouluratsastuskilpailuissa nähtiin yli 80 starttia!

Talkoolaisten määrä ja heidän tekemänsä työ nousi jälleen aivan omalle tasolleen ja seura saa olla ylpeä heistä jokaisesta ja yhteishengestä, millä töitä tehdään. Kaikkihan tietävät, että mitään kisoja ei järjestetä ilman talkootöitä, jotka alkavat jo kutsun laadinnasta, lähtölistoista, juoksevien asioiden hoidoista ennen kisaa ja kisäpäivänä sekä tietysti yli 50 ihmisen panoksesta kisapäivänä. KRS KIITTÄÄ HEITÄ JOKAISTA!

KRS:n jäsenet menestyivät huikean hyvin kilpailuissa. Luokan 2b (Helppo A, avoin kvaalittomille) voittoon ratsasti Jenni Juntunen hevosellaan Lando. Samassa luokassa sijoittuivat myös Tenna Talvi-Pietarila - Royal Dandy toiseksi sekä Hanna Niskanen - Royal Athletica kolmanneksi. Näiden ratsukoiden lisäksi myös Ida Yrttiaho - Firecape Dito saavuttivat kvaalit 3-tason avoimiin luokkiin. Kvaali tarkoittaa, että ratsukko on saavuttanut vähintään 2-tason kilpailuista helppo A -luokasta yli 60%.
Luokassa 1b (Helppo B, avoin kvaalittomille) Sari Kuure - Kihin Sisu sijoittuivat toiseksi, Sara Arola - Carlisle K kolmanneksi ja neljännen sijan jakoivat Soili Pyy - Akaatti ja Hanna Niskanen - Royal Athletica.

KRS ONNITTELEE voittajaa ja sijoittuineita!

Kilpailun kaikki tulokset löytyvät kipasta sekä seuran nettisivuilta.

Lk 1 palkintojenjako

Luokan 1b palkintojenjaossa Sari Kinnunen - Chaplin II, Sari Kuure - Kihin Sisu ja Sara Arola - Carlisle K sekä tuomari Tanja Alaraatikka. Kuva Anni Pöppönen.

Hanna Niskanen ja Royal Athletica

Hanna Niskanen ja Royal Athletica sijoittuivat helppo B ja helppo A -luokissa. 
Kuva Anni Pöppönen.

 

tahtiseura rgb 72dpi

Tukijoitamme

eltel full color grd pms small
korhonen-1

Maatalousyhtymä Juntunen

Pahavaaran murske

tersm-logo-1 01 small

 

 

 

 

Copyright © 2020 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.