Pikkujouluja vietettiin puuron ja palkintojen merkeissä

17.12.2018

KRS:n ja KHK:n perinteisiä pikkujouluja vietettiin sunnuntaina 16.12. Kajaanin Raviradan maisemaravintolassa. Iloisten juhlijoiden saatua vatsansa täyteen tallitonttujen loihtimia joulutorttuja ja riisipuuroa, muistettiin vuoden varrella menestyneitä kilpailijoitamme sekä muita seuramme ja hyvän tallihengen puolesta toimineita jäseniämme. 

Pikkujoulut 2018.Vuoden 2018 palkittuja. JouluherkkujaPuheenjohtajan tervehdysKen lahjan tuo se lahjan saa

Vuoden 2018 palkittuja (ylhäällä oikealla): Ida Yrttiaho, Jemina Lintula, Heidi Kananen, Anni Pöppönen ja Mila Pietarila. Pikkujoulun juhlijat seuraavat puheenjohtaja Tarja Sahlbergin katsausta kuluneesta vuodesta (alhaalla keskellä) saatuaan vatsansa täyteen herkkuja (alhaalla vasemmalla). Joulupukin apurit Soili ja Soile jakoivat lopuksi pikkujoululahjat kilteille ratsastusseuralaisille (alhaalla oikealla).

Vuoden 2018 palkinnot

Vuoden edustajapokaalit 2- ja 3-tason kilpailuissa menestyneille ratsastajille: Elina Jääskeläinen (seniorit) ja Mila Pietarila (juniorit).

Seurapokaalit 1-tason kilpailumenestyksen perusteella: Jenni Leinonen (juniorit), Ida Yrttiaho (seniorit), Jemina Lintula (aikuiset).

Parhaiten menestyneelle opetushevoselle jaettava Poppiksen malja: Firecape Dito. Vuoden juniorivalmentaja -pokaalin sai Ida Yrttiaho.

Menestyneimpiä ratsastajia seuramme onnitteli stipendein tunnustuksena hyvin tehdystä työstä: Elina Jääskeläinen (mm. joukkuehopeaa senioreiden kenttäratsastuksen kansainvälisessä NBCH-mestaruuskilpailussa), Heidi Kananen (mm. esteratsastuksen suomenhevosten Pohjois-Suomenmestaruuspronssia, P-SM-joukkuehopeaa), Anni Pöppönen (mm. pikkuponien esteratsastuksen SM-finaalissa, edustus ponien kouluratsastuksen SM-kilpailuissa, P-SM-joukkuehopeaa) sekä Mila Pietarila (mm. Finnderby-, ponien SM-, Future cup- ja Winter cup -osallistumiset).

Vuoden jäseneksi valittiin tunnollisesti tulospalvelua niin koulu- kuin estekisoissakin hoitanut Piia Heikkinen. Vuoden hymy -palkinnon ansaitsivat aina auttavat, ystävälliset ja iloiset Jenni ja Elina Leinonen.

Reilun pelin ruusukkeet: Soili Pyy, Heidi Pyy, Jemina Lintula, Susan Lappalainen, Suvi Juntunen, Sara Arola, Elina Salmela, Soile Lappalainen, Liisa Kaasinen, Piia Heikkinen, Karoliina Sänisalmi, Ida Yrttiaho, Hannele Kihlström, Jaana Huotari, Jenni Leinonen, Elina Leinonen, Julia Turrek, Jenni Hirvonen, Minttu Happo ja Liisa Kemppainen. 

Kukkaonnittelut kiitokseksi työstä seuramme hyväksi: Tarja Sahlberg, Soile Lappalainen, Sanna Mattila-Rautiainen, Sari Kuure ja Mirja Leppänen. Kukkatervehdyksin muistettiin myös seuramme estevalmentajia Suvi Juntusta ja Sara Arolaa sekä esteratsastuksen Pohjois-Suomenmestaruushopeajoukkuetta, jossa ratsastivat Heidi Kananen, Hannele Kihlström, Elina Jääskeläinen sekä Anni Pöppönen. Winter Cup 1. osakilpailuvoiton sekä useita sijoituksia poneillaan Avalon ja FH Bjerregårds Wonder ratsastanut sekä kouluratsastuksen maajoukkuevalmennukseen lapsiratsastajien A-kehitysrenkaaseen valittu Mila Pietarila sai myös joulukukat kotiinviemisiksi.

Kiitos kaikille kuluneesta vuodesta, hyvää joulua ja iloista uutta vuotta! 

 

tahtiseura rgb 72dpi

       LIITY SEURAAN!

Tukijoitamme


SillaChic logo taustaton2

Copyright © 2023 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.