Ulkokenttä

Kuluntalahden iso, hiekkapohjainen ja aidattu ulkokenttä on kooltaan noin 63x63 m. Kentän pohja on remontoitu vuonna 2018. Kenttä on rakennettu neljästä eri kiviaineskerroksesta, salaojitus on toteutettu kahdessa maa-aineskerroksessa ja pinta on kosteuden läpäisevää ja vähäpölisevää hiekkasekoitusainesta, joka pito-ominaisuuksiltaan soveltuu sekä este- että kouluratsastukseen.

Kajaanin Ratsastusseura ry palkittiin 1.2.2019 Kainuun Urheilugaalassa "Vuoden 2018 Kajaanin Liikuntateko" -palkinnolla, joka myönnettiin seuramme kesällä 2018 toteuttamasta mittavasta ratsastuskenttäprojektista.

ulkokentta

tahtiseura rgb 72dpi

Tukijoitamme

Maatalousyhtymä Juntunen

Pahavaaran murske

tersm-logo-1 01 small 

enp logo455 transparentKH Oikarisen LOGO transparent

Copyright © 2021 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.